Personal

Expedition

måndag-torsdag kl. 07:00-16.00, fredag 07:00-14:45, Fax: 060-57 63 98

 

Ingela Strandberg

   

060-16 33 37       

 

ingela.strandberg@timra.se

Rektor

Annelie Granö-Sörell

070-104 07 44

annelie.grano-sorell@timra.se

 

Biträdande rektor

Sofia Hård

Malin Henriksson

070-278 91 74

 072-2030388

sofia.hard@timra.se

malin.henriksson@timra.se

Intendent

Bengt Larsson

070-340 11 79 bengt.larsson@skola.timra.se

Tf Specialpedagog

Maria Svansdottir-Sundberg

Susanne Sundqvist

070-776 41 46

070-144 39 08

maria.svansdottir-sundberg@skola.timra.se

susanne.sundquist@skola.timra.se

Studie- och yrkesvägledare

ABC-klasser Cecilia och DEF-klasser Sara 

 Sara Nordström

Cecilia Lanerud Wienacht

 070-191 73 56

072-246 48 18

sara.nordstrom@skola.timra.se

cecilia.lanerud-weinacht@skola.timra.se

Skolsköterska

Annica Sjöberg

 

 

Maria Åkesson

 

Kurator

 Fredrik Boson

 

 Nina Schmidt

 

 

 

060-16 32 31

072-555 49 34 

073-081 33 86

 

 

060-16 32 33

 072-205 51 13

 072-233 63 04

 

 

annica.sjoberg@skola.timra.se

 

 maria.akesson@skola.timra.se

 

fredrik.boson@skola.timra.se

 

 nina.schmidt@skola.timra.se

 

 

 

Lärteamstödjare

Anders Virmén

Magnus Mikkola

 

073-270 54 82

 070-191 65 08

 

anders.virmen@skola.timra.se

 magnus.mikkola@skola.timra.se

 

Vaktmästare, måndag-fredag kl. 07.00-16.00

Lars Nordström

 Niklas Boström

Thorbjörn Rylander

060-16 33 97, 073-270 54 80

 060-16 33 97, 072-254 35 13

060-16 33 97, 070-191 65 07

 

 

Lärteam 1, tfn: 060-16 32 43

Ingela Ojanlatva, teamledare

 Annie Jonsson

Britt-Marie Isaksson

Louise Bolin

Carina Berglund

Eva Rydén-Olsson

 

ingela.ojanlatva@skola.timra.se

annie.jonsson@skola.timra.se

britt-marie.isaksson@skola.timra.se

louise.bolin@skola.timra.se

carina.berglund@skola.timra.se

eva.ryden-olsson@skola.timra.se

 

Lärteam 1, 060-16 32 45

 Ida Sidén

 Anders Tengerström

Roger Norman

Claes Tykosson

 Sophia Larsson

Veronika Nilsson

 ida.siden@skola.timra.se

anders.tengerstrom@skola.timra.se

roger.norman@skola.timra.se

claes.tykosson@skola.timra.se

sophia.larsson@skola.timra.se

veronika.nilsson@skola.timra.se

Lärteam 2, 060-16 32 30

Marlene Bolin, teamledare

Madelene Wermelin

 

Karin Svensson

Pia Thoresson

Giovanni Monticciolo

marlene.bolin@skola.timra.se

 madelene.wermelin@skola.timra.se

 

karin.svensson@skola.timra.se

pia.thoresson@skola.timra.se

giovanni.monticciolo@skola.timra.se

Lärteam 2, 060-16 32 07

Ingela Lomvik

Carl Jernelo

Martin Unger

Annika Ekström

Annie Fryxell

ingela.lomvik@skola.timra.se

carl.jernelo@skola.timra.se

martin.unger@skola.timra.se

annika.ekstrom@skola.timra.se

annie.fryxell@skola.timra.se

Lärteam 3, 060-16 32 35

Mait Ingvarsson

Andreas Bergström

 

Åsa Blom

Jane Söderberg

Maria Mellberg

 

mait.ingvarsson@skola.timra.se

andreas.bergstrom@skola.timra.se

 

asa.blom@skola.timra.se

jane.soderberg@skola.timra.se

maria.mellberg@skola.timra.se

 

Lärteam 3, 060-16 33 96

Pernilla Höglund, teamledare

Kenneth Sjöström

 

Karin Ringman

Helena Hultin

Linn Jansson

 

pernilla.hoglund@skola.timra.se

 kenneth.sjostrom@skola.timra.se

 

karin.ringman@skola.timra.se

helena.hultin@skola.timra.se

linn.jansson@skola.timra.se

 

Lärteam 4, 060-16 34 48

Pernilla Perlkvist, teamledare

Diana Norin

Erika Sjöberg

Malihe Pourkarim

Janne Källberg

Lars-Åke Gustavsson

pernilla.perlkvist@skola.timra.se

diana.norin@skola.timra.se

erika.sjoberg@skola.timra.se

 malihe.pourkarim@skola.timra.se

jan-erik.kallberg@skola.timra.se

lars-ake.gustavsson@skola.timra.se

Lärteam 4, 060-16 33 91

Jimmy Andersson

Rita Smedberg

Yvonne Nordqvist

Ola Mauritz-Nelsson

Patrik Bolin

Torbjörn Toresson

Sally Ågebrant

jimmy.andersson@skola.timra.se

rita.smedberg@skola.timra.se

yvonne.nordqvist@skola.timra.se

ola.mauritz-nelsson@skola.timra.se

patrik.bolin@skola.timra.se

torbjorn.toresson@skola.timra.se

sally.agebrant@skola.timra.se

Lärteam 5 Grundsärskolan, 060-16 32 41

 

Ann-Louise Höglund-Kårberg, teamledare

Mats Viksell

 

Jesper Brandström

 

ann-louise.hoglund-karberg@skola.timra.se

mats.viksell@skola.timra.se

 

jesper.brandstrom@skola.timra.se

Idrottslärare, 060-16 32 49

 

Andreas Bergström

Pia Thoresson

 

 Torbjörn Toresson

 

 

 

andreas.bergstrom@skola.timra.se

pia.thoresson@skola.timra.se

Tfn: 073-270 72 25

torbjörn.toresson@skola.timra.se

 

 

E-post personal

fornamn.efternamn@skola.timra.se

Kommentera sidan Dela och tipsa

Sidan uppdaterad den 10 april 2019